> strona główna > english 


Banner2BusinessWprowadziliśmy do sprzedaży serię stabilizatorów napięcia zmiennego jedno i trójfazowych o regulacji ciągłej, opartej na autotransformatorach z serwomotorem, oznaczone symbolem AVR. Napięcie wyjściowe - w zależności od potrzeby - jest automatycznie, płynnie obniżane lub podwyższane w bardzo dużym zakresie wahań napięcia wejściowego, z zachowaniem prawdziwego kształtu sinusoidy.
Oferowane stabilizatory przeznaczone są do zastosowania w sieci energetycznej jedno i trójfazowej. Oznaczenie "typ AVR-1P" odnosi się do podstawowych właściwości stabilizatora jednofazowego, natomiast "typ AVR-3P" dotyczy stabilizatora trójfazowego. Wprowadziliśmy ten sposób oznaczeń aby uporządkować cennik i ułatwić rozmowę z klientami o danych technicznych. W każdej nowej dostawie stabilizatorów mogą pojawić się modele o nieco innym wyglądzie zewnętrznym i nazwie, ale działające w identyczny sposób.

Stabilizatory te są urządzeniami prostymi i łatwymi w instalacji oraz użytku domowym lub firmowym, podobnymi do popularnych UPS-ów komputerowych. Obsługa stabilizatorów jednofazowych sprowadza się do włączenia wtyczki kabla zasilającego stabilizator do kontaktu w ścianie oraz podłączenia wtyczki odbiornika prądu do gniazdka znajdującego się z tyłu obudowy stabilizatora. Instalacja stabilizatorów trójfazowych jest podobnie prosta, lecz wymaga niewielkiej znajomości elektrotechniki, aby podłączyć czterożyłowy kabel zasilający do specjalnych zacisków.

Znamionowa moc wyjściowa stabilizatorów jednofazowych powinna być dopasowana do mocy odbiorników (lodówek, pralek, silników, wyposażenia medycznego, grzałek, maszyn i urządzeń itp.). Podstawową zasadą jest pozostawienie pewnego marginesu zapasu mocy (20-50%, w zależności od rodzaju obciążenia) . A więc np. urządzenie o mocy wyjściowej 1500VA (1,5 kVA) wyposażone w silnik powinno być podłączone do stabilizatora o mocy 2000VA (2 kVA). Przy obciążeniu rezystancyjnym np. płaszcz grzejny o mocy 800VA może być podłączony do stabilizatora o mocy wyjściowej 1000VA.

Na zamówienie oferujemy stabilizatory o dowolnej mocy wyjściowej - nawet do 1000 kVA !

UWAGA: w niektórych przypadkach pojawiające się problemy z siecią energetyczną można rozwiązać stosując tańsze AUTOTRANSFORMATORY o odpowiedniej mocy wyjściowej. W sytuacji gdy jedynym problemem jest obniżone na stałe napięcie sieciowe, autotransformatory umożliwiają ręczne podwyższenie zasilania do żądanego poziomu, co często jest zupełnie wystarczające do poprawnej pracy wielu urządzeń.

stabilizatory jednofazowe   stabilizatory trójfazowe
Informacje ogólne
AVR-1P-1kVA
AVR-1P-2kVA
AVR-1P-3kVA
IMP-1F05
AVR-3P-6kVA
AVR-3P-9kVA
AVR-3P-50kVA